Pozitif , Sağlıklı Yaşam Mutlu Bir Hayat İçin Fotoğraflarım / Genel / Gezilerim / İncelemelerim / İş Hayatı / Sağlık / Seyahat

Merhaba,

Aslında burayı bir ajanda ve günlük gibi kullanmak istiyorum. Amacım sizinle karşılıklı olarak fikir paylaşımı yapmak belki biraz da size faydam dokunur, siz de bana faydalı olursunuz. Neden olmasın?

Biliyorum sıkıldınız bu sağlıklı yaşam başlıklı paylaşımlardan ama biz yazmaktan sıkılmadık. Çünkü hala bir yerlerde sağlıklı olmayan birileri var görüyorum 🙁

Size klişelerden bahsetmeyeceğim, sadece biraz olsun kısa sürede ve az eforla daha sağlıklı ve pozitif yaşayabileceğimizden söz edeceğim.

Şöyle ki, her sabah işe veya okula giderken yağlı yağlı poğaçalar, bol kalorili simitler yemeyip sabah kalkıp yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra bir tanecik yumurtayı haşlamaya koyabilirsiniz. Daha sonra siz üstünüzü giyinene kadar o olmuş olacaktır, hemen yutup evden çıkarsanız inanın ki simitten daha tok tutacaktır.

Veya yumurtayı sevmiyor muyuz o zaman meyve yiyelim, bir adet muz sabahları lif kaynağı olacak ve sizi tok tutacaktır.

O da mı rahatsız etti o zaman yeşil elma neden olmasın?

Daha çok zaman ayırabilirim mi dediniz, o zaman kendinize yeşil elma, salatalık, limon, muz ve su ile yeşil bir içecek yapabilirsiniz 🙂 blender dan bir geçirdiniz mi çok güzel bir kür yaptınız bile! Sizi tok tutacaktır ve ıspanak, pazı gibi bir yeşillik de eklerseniz alamayacağınız kadar vitamin almış olursunuz. Aslında instagramda HealthyFoodBreak harekatını başlatan Sezin’in yeşil içeceğinden bahsediyorum. En az 3 gün sabahları yaptıktan sonra inanın hiç üşenmeyeceksiniz.

Ayrıca biliyorum spor yapacak zamanınız yok ama hiç kimsenin hiçbir şeye zamanı yok aslında, sadece kendiniz için bir şey yapmalısınız, geleceğiniz için bir şey yapmalısınız. Aslında olay tamamen bu! Vücuda katkı sağlamak için yürüyüş veya spor yapmak zorundayız, gereksiz yüklerden vücudu kurtarmalıyız. Ne olursa olsun kendimizi yalnız ve ihmal edilmiş bırakmayalım. Yoga, pilates, yürüyüş, fitness en az birini deneyin sadece bir kez değil üç kez deneyin sonra farkı göreceksiniz.

Yeme içmeden bağımsız olarak çok beğendiğim birkaç insanı sizinle paylaşmak istiyorum. Zaten o kadar yorucu ve yıpratıcı bir hayat yaşıyoruz ki, az zaman harcayarak kaçıp giden yıllarımızı az olsun değerlendirelim istiyorum. Instagram’dan başkalarının hayatını izlemek yerine az olsun kendimize odaklanalım ve siz de lütfen benimle paylaşın başka neler yaparız.

Aykut Oğut’un Evrenden Torpilim Var kitabını lütfen okuyun ve okutturun, hala geceleri sayfa sayfa okuyorum nasıl bir pozitif enerji gelecek göreceksiniz 🙂 Belki de kaybettiğiniz umudu ve heyecanı size vadediyorum denemek çok mu?

Youtube tan Zeynep Selvili Çarmıklı’nın TedX video sunu izleyin. Kendimizi nasıl ihmal ettiğimizi üzülerek görüp belki de çok geç olmadan kendimiz için bir şeyler yapmaya karar veririz?

Seda Diker’in Aslında Giden Erkek Yoktur kitabına ne dersiniz? Belki de sorun gerçekten sizdedir 😛 Haha kendimle de nasıl çelişirim? Ama her açıdan olaylara bakmak gerekiyor değil mi?

Ya her şeyi boş verelim yemek yiyelim derseniz de Bengi Kurtçebe’yi önereceğim. Hayatınızda göreceğiniz en güzel pastaları yapan ve pratik yemek tarifleri veren çok becerikli hatunu takip edebiliriz.

Youtube’taki TedX videolarını izlemelisiniz. Çünkü başarılı ve başarısız ama bir şekilde bir yere gelmiş insanların deneyimlerinden neden biz de faydalanmayalım?

Neslican Tay’ı lütfen instagramdan takip edin, o dünya güzeli kız hepimizin umudu ve gücü 🙂 Tek bacağı ve kanseri ile nasıl daha mutlu olunur göreceksiniz,hayat yaşamak için!!!

Biraz da gülelim be Koala derseniz Mesut Süre ile

İlişki Testi’ni izleyin derim. Mesut çok yaşa ya ne tatlısın. Her pazar youtube a video yüklüyor.

Aklıma geldikçe, zaman buldukça yazacağım. Ne olur siz de yazın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir