Guten Morgen Fotoğraflarım / Genel / Gezilerim / İncelemelerim / Seyahat

Madem kışa giriyoruz neler giyinilmeli, sokak modası ne olacak, bu kışın rengi ne, kışın nerelere gidilmeli gibi konulardan bahsedelim. Kesinlikle moda, insanın kendisine en yakışanı giyinmesidir ama yine de hepimiz yılın modasına ayak uydurmak isteriz. Bu yüzden gözlemlediğim ve takip ettiğim bu kış ile ilgili birkaç bilgiyi sizinle paylaşacağım. Örneğin Kadife modası geri dönmüş. Kadife pantolon, elbise, gömlek eskiden neyiniz varsa hepsini çıkarın. Çok üşüyen biri olarak benim zaten her kış favori pantolonum kadifedir. Şişme montlar, 2-3 yıl önce yine modaydı, şimdi tekrar zamanı. Fakat bu seneki şişme montlar bayağı bir şiş. Bu yaz moda olan ve yine benim en sevdiğim, omuz dekolteli kıyafetler kışın da moda olmuş. Yalnız soğukta giyilebilmesi için benim önerim gömleklerin üstüne süveter şeklinde giyilmesidir. Gelelim kışın rengine, ben buna çok şaşırdım doğrusu çünkü kışın açık renklerin giyilmesi pek tavsiye edilmez, Lila olmuş. Lila ve tüylü kabanlar, tüylü kazaklar, yelekler ay çok tatlıı olacak bence.

Koca bir yazı Karaköy’de geçirmek çok güzeldi, ama bence kışları Kadıköy & Moda daha güzel 🙂 Kadıköy’de açılan 3.dalga kahvecileri çok beğeniyorum. Kışın soğukta karşıya geçmek zor oluyor biraz da tabi. Ama Nişantaşı’nı kışın başka severim. Şu anda fiyatları öğrencilere uygun mekanları paylaşacağım.

DukkanTere Work Shop, ufak dokunuşlarla insanların yüzünü güldüren çok cici bir cafe, kahve fiyatları 8-9TL civarında.

Montag Coffee,  kahveleri çok güzel ve servisler gayet hızlı, fiyatlar yine kahvecilere göre standart 7-8-9TL civarı.

Walter’s Coffee tabiki benim ve Breaking Bad severlerin vazgeçilmez mekanı. Saatlerce gidip cafede oturabilirsiniz ve bazı günlerde workshoplara katılabilirsiniz.

İstisna Tatlar, kışın dışardaki masalarda sıcacık oturabiliyorsunuz. Ayrıca dağ çilekli türk kahvesini çok beğeniyorum.

Rafine Espresso da espresso nefis, ayrıca tasarımı orjinal bir cafe.

Yeni nesil kahvecilerden sayılır mı bilmem ama ben Cadıköy Cafe nin tasarımına bayıldım, insanın içini açan bir konsepti var.

Ayrıca Acıbadem Kukis’in sahlepini içmeden gitmeyin. Fakat fiyatları Kadıköy’deki mekanlara göre daha pahalı.

Bir dahaki yazılarımda İstanbul’da bir günü nasıl değerlendirebileceğinizi yazacağım.

Guten Morgen

Guten Morgen -Montag Coffee İstanbul

Rafine Espresso İstanbul

Rafine Espresso İstanbul

Walter White - Jesse Pinkman

Walter White – Jesse Pinkman – Walter Coffee

Breaking Bad

 

 

 

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir